12th Century

  10. 01. 2019    Historické (Warband)  Logis

12th Century je skutečně komplexním, a na inovativní nápady bohatým zážitkem, který vás uvrhne do světa dvanáctého století.

Krom toho, že mód se odehrává v globálním měřítku, a nabízí vám slušný výběr frakcí, je hlavní silou 12th Century využívání řady pokročilých řešení, které dávají nová pravidla na první pohled stabilním herním konceptům Warbandu. Z politicko-ekonomického hlediska se můžeme bavit například a daleko důležitějším významu hranic. Hranice brání hraniční pevnosti, přes které se nedostanete s družinou větší než 20 vojáků. Význam cizí země pak dále podtrhuje nutnost návratu AI vojsk zpět na svou domácí půdu (do 7 dní) – jinak jim hrozí dezerce a hladovění. Každá frakce pak pro hráče znamená především šplhání po žebříčku důležitosti, který má nyní 8 úrovní – pro jejich zisk budete nejdříve potřebovat exploit body (bojem za frakci) a později k tomu i podporu vazalů. Všechny frakce jsou navíc rozděleny do tří kulturních regionů (Evropa, Střední východ a zbytek Asie), které ohraničují možnosti zběhu lordů a do toho podléhají rovněž úrovni jejich bohatství – chudší frakce mají omezené možnosti náboru a upgradu vojáků. Pokud chce hráč využívat náboru vojáků z měst a hradů frakce, musí se nejprve stát jejím vazalem, a má také možnost využít zmíněné exploit body pro nábor elitních jednotek. Rozsah módu velmi dobře reflektuje úprava uživatelského rozhraní, a nabízí pod klávesou F1 ekonomickou a vojenskou sílu frakcí, pod F2 vztahy mezi lordy, jejich bohatství a reputaci, F5 vám dá žebříček měst podle jejich bohatství, bohatství jejich pána a jejich reputace, F6 přehledy stromů jednotek každé frakce a nakonec klávesou F7 vyvoláte globální mapu.

Tím ale přehled zajímavostí nekončí. Ve hře můžete, ve stylu RPG her, získat legendární předměty po každé vyhrané bitvě, přičemž šance na jejich zisk se zvyšuje obtížností bitvy, v Asii se navíc nachází také speciální questy. Mód rozšiřuje systém dovedností, a nabízí speciální perky při splnění vyžadovaných úrovní dovedností. Příkladem může být třeba „Steel Bones“, který má šanci na snížení obdrženého poškození na polovinu nebo „Fatal Strike“, jenž může zase zdvojnásobit hodnotu vašeho útoku. Zmíním také, že místo vašeho narození bude ovlivňovat váš vzhled a ubíhající čas ovlivní váš věk. A změnám se nevyhnula ani umělá inteligence na bitevní poli. Pikenýři lépe pracují se svým dosahem, kavalerie si je vědoma své role, a tak její kontaktní část zvládne prioritizovat lučištníky a pěchotu, a lépe reaguje na pikenýry. Její nájezdy také zvládne opakovat, a tak by se nemělo stávat, že najede do pěchoty a nechá se následně umlátit houfem jednotek. Daleko efektivnější nájezdy jsou z druhé strany vykoupeny postupným zraněním jejich koní.

 

Dodatečný obsahDago’s Addon

 

Hra: Warband

Potřebná verze hry: Neuvedeno

Verze módu: 1.06 (od 20. 12. 2018)

Singleplayer: Ano

Multiplayer: Neuvedeno

 

stáhnout     další informace

stáhnout z uloz.to

 

12th Century screenshot