Bannerlord a ozvěny Gamescomu 2017

  04. 09. 2017    Novinky  Logis
Bannerlord Gamescom 2017

Na letošním Gamescomu jsme se opět dočkali nových informací o pokračování série – M&B: Bannerlord. Tento ročník se zaměřil hlavně multiplayer.

Jak je z přiložených videí možno vidět, Gamescom, odehrávající se v datu 22.-26. srpna, byl pro vývojáře Taleworlds hlavně o představení zajímavě pojatého multiplayeru. V něm bude potřeba kombinovat vaši vybranou družinu specializovaných jednotek s družinami spoluhráčů, abyste dosáhli kýženého cíle – postupného obsazování vlajek, jakožto bodů zájmu, případně kompletní likvidaci družin nepřátelských hráčů. Nebude nyní stačit pouze úspěšnost vašeho boje, nýbrž také schopnost takticky využívat vaši skupinku počítačem ovládaných spolubojovníků.

 

 

 

 

V posledním zveřejněném videu (častečně anglicky, částečně německy) autoři ukazují tzv. sergeant mód, který můžeme přirovnat ke custom bitvám z Warbandu. Stejně jako ve Warbandu je zde možno si navolit a následně rovnou absolvovat předem připravenou bitvu. Zde se dost často skloňuje, podobně jako v multiplayerové časti, velení spíše části armády a podléhání vyššímu velení generála. Tudíž vaše role má mít spíše blíž veliteli kavalérie, či lučišnictva. Při pohledu na množství jednotek na bitevním poli se to jeví jako úkrok k přehlednějšímu hernímu zážitku. Jako taková třešnička může působit zmínka o vylepšovatelných hradech v kampani, kdy např. Battaniané nejprve postaví dřevěnou pevnost, následně ji mohou opevnit kamennými prvky, aby z ní nakonec udělali kompletní kamenný hrad.