Nové info k M&B Bannerlord, předpokládané vydání a nové screenshoty

  10. 03. 2017    Novinky  Logis

Díky přepisu jednoho z uživatelů redditu máme k dispozici vydatné informace o M&B Bannerlord z aktuálního vydání PC Gameru.

Velké díky Nani_The_Great, který přepsal nafocené stránky od uživatele sniper24 z posledního čísla PC Gameru. Proběhl v něm rozhovor s komunitním manažerem Taleworlds Frank Elliottem, CEO Taleworlds Armaganem Yavuzem a Alim Erkinem ředitelem Taleworlds. Potvrdilo se nám například vydání v roce 2017, máme možnost se podívat na nové screenshoty, prozkoumat některé mechanismy hry, či zjistit důvody odložení hry z minulého roku. Rozhovor bude probíhat za doprovodu cca hodinové ukázky hraní.

 

 

Frank Elliott  už tedy začíná celou seanci, bere na sebe roli hráče a chystá se vytvořit novou postavu. V ukázce nebyl vidět samotný proces její tvorby, ale je nám slíbeno, že i když bude tento systém vycházet z jeho předchůdce ve Warbandu, doznal i tak značného vylepšení. Máme tu rovnou několik tříd vlastností, příčemž každá z nich jde upgradovat. Takové stopaření například vylepšíte hledáním starších a méně viditelných stop. Následně vstupujeme do blízkého města Syronaea, kde hledáme práci. Stejně jako ve Warbandu můžeme město prozkoumat jak po svých, tak přes menu. Bannerlord nám navíc skrze toto menu dává možnost navštívit všechny důležité postavy, takže se především pozdější část hry dost urychlí. Ve městech bude nově také možnost přes speciální postavy najímat jednotky, což je oproti dobrovolníkům z vesnic ve Warbandu velká změna. S takovými lidmi bude nutné mít dobré vztahy, přičemž nikdy nepůjde mít dobré vztahy se všemi najednou a ve spoustě případů se budete muset přiklonit k jedné frakci (a to i uvnitř národů a měst). Jako začátečníkovi se vám tedy může stát, že dopadnete jako Elliottova postava Yasmin, které se podařilo za 100 zlatých naverbovat jediného vojáka.

 

 

Elliott se prostřednictvím Yasmin vydavá na svůj první quest pomoci obchodníkovi Suteriosovi s místním gangem pašeráků, který kontroluje část města. Yavuz na tomto příkladě ukazuje záměr učinit města zajímavější tím, že jednotlivé frakce budou bojovat o jeho kontrolu, a není dokonce vyloučeno, že tuto kontrolu převezme sám hráč. V těchto městských questech nemáte možnost využívat vaší armádu a budete se muset spolehnout na společníky/žoldáky, které se taky od běžných vojáků výrazně liší cenou.

 

 

Yasmin se tedy s dvěma čerstvými společníky vydává konfrontovat pašeráky. Ti překvapivě ihned neútočí, ale vysvětlují svou spřízněnost s jinou městskou frakcí a nabízejí Yasmin změnit stranu. Yavuz na tomto příkladu vysvětluje snahu mít v questech vždy několik východisek. Questy pro Bannerlord opět prošly spíše vylepšením, ale nyní mnohe více reflektují, události, které se ve světě zrovna dějí. Kupříkladu na lov banditů se vydáte jen za předpokladu, že takový problém v okolí skutečně vznikl. Questy pak budou daleko více svázány se sandboxovým charakterem hraní, a to i přes přítomnou hlavní příběhovou linku sloužící k aklimatizaci nových hráčů.

 

 

Naše hrdinka se rozhodne zůstat věrná obchodníkovi a rozhodnte se vypořádat s bandity. Boj ve hře využívá stejného systému jako v jeho předchůdci, tudíž by pro veterány Warbandu neměl představovat problém. Mrtví pašeráci znamenají vítězství obchodníkovy frakce a odměnu pro Yasmin, navíc kromě samotné odměny nyní může hrdinka od Suteriose najímat za stejnou cenu více vojáků. Dobré vztahy s postavami ale nemusejí znamenat pouze jednorázové odměny a více vojáků, nýbrž například různé služby, které pro vás mohou určité frakce vykonat. Obchodník vám kupříkladu poskytne obchodní výhody, zatím vůdčí gangu pomoc při speciálních operacích.

 

 

Před odchodem z města se ještě Yasmin rozhode zúčastnit turnaje. Ty se oproti Warbandu změnily především vybalacováním, takže každá strana nyní bojuje se stejným vybavením. Elliott se svou postavou turnaj vyhrává a odnáší si z něj draze vypadající zbroj. S novou výbavou a malou družinou už hrdinka vyráží z města, aby se dostala na herní mapu plnou starých známých událostí. Na mapě se pohybuje klasický mix různých družin, banditů a všemožných skupin, a po krátkém putování se jí na jednu z nich – lesní bandity – podaří narazit.

 

 

Vzhledem k vyrovnanosti sil se ani jedna skupinka nemá zájem stáhnout a dochází ke střetu. Boj družin je opět velmi podobný Warbandu – ovládáte vaši postavu a rozdáváte rozkazy. Nově se nepřátelská AI bude více řídit základní taktikou a bude často volit mezi defenzivním a ofenzivním přístupem. Ohledně hranice rozsahu těchto střetů se ještě Taleworlds definitivně nerozhodl, takže bychom měli zatím očekávat spíše hranici blízkou Warbandu. Tento bitevní střet je však jen drobný  a je poměrně rychle, a vítězně, rozhodnuto. Stejně jako ve Warbandu posbíráte co z nepřítele zbylo, tedy vybavení a zajatce. Vaše jednotky dostanou nějaké zkušenostní body a některé z nich se vylepší na další úroveň. Jednou z novinek bude možnost od určitých postav takto vylepšené jednotky rovnou najímat a plnění úkolů tak začíná dostávat celkem strategický rozměr.

 

 

Na sých cestách se ještě Yasmin potká s lordem Sanionem. Ten ji poprosí o vytrénování malé skupinky čerstvých rekrutů. Mise podobného ražení jsou lukrativnější, ale mají obvykle větší dopad na herní svět, kdy si to s vámi za takovou výpomoc může vyřídit lordův rival. Čím více jeho vojáků se vám podaří udržet na živu a zároveň se vám je podaří vytrénovat do požadované úrovně, tím lepší bude odměna a lordův vděk. Nechte jich zemřít přiliš moc a vztahy s ním ještě utrpí. Yasminin úkol dopadl uspokojivě a vrací se zpět do hradu, kde ale lord už není. Vydá se ho tedy hledat do blízkého okolí, kde narazí na muže jménem Ilatar. Ten působí mírumilovně a pouze se zeptá s kým mluví. Hrdinka odpoví pravdivě z čehož vyplyne, že Ilatar je z kmenu Khuzaitů, který je, pokáždé když Bannerlord začnete za hrát novou postavu, jako jedna frakce už od začátku k hráči nepřátelská. Ilatar s velkou přesilou střet vyhrává a Yasmin končí v zajetí. Zde demo končí.

 

 

Bannerlord po této ukázce nepůsobí jako zcela nová hra, ale spíše jako Warband vylepšený ve všech směrech. Yavuz vysvětluje, že je tu ještě spousta novinek, které momentálně nejsou schopni ukázat, jako jsou úpravy politického a diplomatického systému, lepší správa města, předělaný vývoj hráčovy postavy nebo výroba předmětů. Trochu to vysvětluje i důvod, proč je Bannerlord tak dlouho ve vývoji. Například samotný vývoj hráčovy postavy byl přepracován hned třikrát. Ali Erkin dodává, že právě tyto důvody zapříčinily odložení vydání hry z předchozího roku, ale že je přesvědčen, že v nějaké formě hra vyjde už tento rok.

 

další informace