Nova Aetas

  03. 06. 2016    Native Like (Warband)  Logis

Pohodlně se usaďte do svých křesel, protože vám nyní představuji jeden z obsahově nejnabitějších módů. Nova Aetas je všechno, co jste kdy chtěli od Native.

Vzhledem k tomu, že obsahu je tolik, tak si ho raději pojďme rozdělit do čtyř kategorií (tak, jak to udělal autor na svých stránkách):

Obecně:

Zcela předělané původní frakce, 220 nových zbraní, 280 kusů nové zbroje, 50 nových typů zvěře, 265 nových helem, 80 nových štítů a několik nových obchodovatelných komodit. Přibyly další animace, retexturovalo se a došlo k úpravě barev do realističtější podoby. Hra obsahuje mechanismus pro technologický pokrok, lodní dopravu a bitvu. Přibyla nám nová frakce – Zendar (přístavní město), kterou si někteří možná pamatují z jiných módů. Mód obsahuje i systém zdrojů, a vy tak budete k nejrůznějšímu budování potřebovat dříví, nástroje, cihly a mramor. Neměli bychom zapomenout ani na zabudované náboženství a s ním rovnou pět vyznání – křesťanství, judaismus, islám, severské pohanství a středoasijský tengriismus. A ano, můžete být také ateisté. Když už se bavíme o náboženství, tak nesmíme zapomenout na další frakci – Agonic Order, což je v podstatě takový Řád německých rytířů se svými unikátními jednotkami a stavbami. Dál přibyl systém feudální hierarchie, tudíž tu máme společenské třídy od nejnižší, až po nobilitu, dohromady s 11 podtřídami. Každá frakce má navíc své unikátní tituly, jako Jarl, Knyaz nebo Timetu-iin Noyan. Aby těch zabudovaných systémů nebylo málo, autor ještě přidal ten, který se nám stará o vliv. I vlivní muži (a ženy) ale potřebují někde bydlet, a tak tu máme možnost koupit si vlastní dům. A když na něj nemáme, můžeme si ho pronajmout. Na druhou stranu když máme na víc domů, můžeme je pronajímat my. Možná jste už unavení čtením, ale já ještě nekončím, nemůžu. Po deseti týdnech hraní totiž do Calradie dorazí Turuguhnská Horda, a začne pěkně zatápět Sarranidům a Khergitům (dobře jim tak). Zatímco se tak děje, vy se můžete pokusit o obnovu Calradického Impéria, což z vás udělá imperátora a umožní vám to nabírat unikátní jednotky. Vraťme se nazpět z oblak, protože dříve trochu nudné cechy v tomto módu dostaly svou zaslouženou roli. Každý z nich má svou cechovní halu, na kterou získavají prostředky od vás a ostatních členů. Vy za odměnu dostanete přístup k novým domům a získáte prestiž. Můžete se taky stát tovaryšem, a když se budete hodně snažit, tak později i mistrem, tzn. najímat pracovníky pro vaši výrobu a získáte příslušnost k řemeslnické třídě. V průběhu putování Calradií získáváte charakterové vlastnosti, které si volíte v podobě nenadálých událostí. A nakonec ještě zmíním mok, jakožto novou surovina na úrovni jídla, ten budete potřebovat k tomu, abyste udrželi morálku vlastní družiny na použitelné rovině.

Vojenství:

Konečně jsme dorazili do další kategorie, uf. Tady se nejdříve zmíním o možnosti měnit vybavení i běžným vojákům, které jim zůstává i po nahrání hry z uložené pozice. Vojáky navíc můžete najímat také z hradů a měst. V bitvě samotné máte speciální schopnosti, které vám můžou trochu pomoci, konkrétně: nenávist, soustředění, sprint, zapískání na koně, první pomoc, inspirování jednotek, děsivý pokřik na nepřátelské jednotky, posmívání se a defenzivní struktury. Po bitvě máte rozšířené možnosti, což vám dává moc popravit zajatce, nechat si za ně rovnou zaplatit, pustit je, můžete je ale taky nechat jít pouze ve spodkách nebo z nich udělat otroky. Když se vám podaří chytit lorda, můžete ho pustit i později nebo ho můžete rovněž popravit, a ne, ani král tomu neuteče.  U střelců byla přidána možnost střílet salvy.

Budování a správa:

Stavět můžete a stavět budete. Ve vesnicích můežete postavit deset rozdílných budov, které tam skutečně uvidíte, a to i jejich vylepšení (pět úrovní). Tyto budovy vypadají rozdílně pro rozdílné kultury. Když je dobudováno, můžete vaše vesničany zaměstnat jako farmáře, dřevorubce, kameníky, či kováře. Když se vesnici bude dařit a bude mít dostatek jídla, noví lidé tam přijdou žít a vy ty obyvatele skutečně ve vesnici uvidíte. Dále zde například můžete nastavovat úroveň daňové zátěže. Správě neutekla ani města, ale s ní už vám pomůžou najmutí zmocněnci. Krom budování se také budete muset starat o přítomné společenské třídy s tím, že upřednostňování jedněch vám dá určité bonusy, přičemž může znepokojit jiné, což s sebou nese i penalizace. Nakonec tu máme správu království, což nás vrací ke zmíněným titulům, každý z nich totiž nepůsobí jen kosmeticky, ale také vás řadí do určité kulturní skupiny. Abyste si jen nechrochtali na trůně a neužívali královských výhod, bude vás čekat investování do technologického pokroku, bilancování s náboženskou uniformitou, starání se o spokjenost vazalů. Nápomocni vám při tom budou kancléři, od diplomatů po pokladníky. No, a co byste to byli za krále, když byste si nemohli postavit svůj vlastní hrad. Takže tady už můžete.

Kolonizace:

Kolonizovat můžete 15 normálnách a jeden velký ostrov, přičemž na každém z nich se nachází unikátní zdroje. Kolonizovat můžete jak vy, tak vaši AI kolegové. Abyste to ale něměli tak jednoduché, tak se při osídlování setkáte s ještě jednou novou frakcí – Acztaockým impériem, to po vás půjde, protože v jejich zemi nemáte co dělat. Takže i kolonie budete potřebovat opěvňovat, ale také stavět domy pro osadníky, poskytovat jim jídlo a materiály. Součástí celého toho zážitku bude rovněž objevování speciálních míst, jako jsou džungle, ruiny dávných civlizací, sopky a rozsáhlé jeskyně.

 

Hra: Warband

Potřebná verze hry: 1.153+

Verze módu: 5.0 (od 1. 9. 2017)  

Singleplayer: Ano

Multiplayer: Ne

 

stáhnout     další informace

stáhnout z uloz.to

gameplay video     galerie

 

Nova Aetas